Ванькевич Вероника

Club: ORIGAMI Dance Company
Coach: Paulava Katsiaryna

Tournaments: `Samson` Performing Arts Contest 2018
Place:SPB, Russia
Date of championship:08.03.2018 - 11.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Small Group Grand Prix 1 place5 dancers4 points

Tournaments: Dance of Europe 2018
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:31.03.2018 - 31.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Small Group Open Class 2 place6 dancers4 points
Show Dance Junior Formation Open Class 1 place9 dancers6 points

Tournaments: European Dance Contest 2017 (Performing Arts)
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:02.11.2017 - 05.11.2017


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Modern & Contemporary Children Formation Open Class 1 place2 dancers2 points
Dance Show Children Formation Open Class 1 place4 dancers4 points

Tournaments: Международный танцевальный фестиваль `Dance of Europe 2016`
Place:Минск, Беларусь
Date of championship:13.11.2016 - 13.11.2016


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Children Группа Open Class 1 place5 dancers2 points

Кульбицкая Виктория

Club: ORIGAMI Dance Company
Coach: Paulava Katsiaryna

Tournaments: `Samson` Performing Arts Contest 2018
Place:SPB, Russia
Date of championship:08.03.2018 - 11.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Children Small Group Grand Prix 1 place7 dancers6 points
Show Dance Children Formation Grand Prix 1 place11 dancers8 points
Show Dance Junior Small Group Grand Prix 1 place5 dancers4 points
Modern Choreography Children Formation Grand Prix 1 place3 dancers2 points

Tournaments: Dance of Europe 2018
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:31.03.2018 - 31.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Эстрадный танец Children Group Open Class 1 place9 dancers6 points
Show Dance Children Small Group Open Class 1 place4 dancers4 points
Show Dance Children Formation Open Class 1 place7 dancers6 points
Show Dance Junior Small Group Open Class 2 place6 dancers4 points
Show Dance Junior Formation Open Class 1 place9 dancers6 points

Tournaments: European Dance Contest 2017 (Performing Arts)
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:02.11.2017 - 05.11.2017


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Modern & Contemporary Children Formation Open Class 1 place2 dancers2 points
Dance Show Children Formation Open Class 1 place4 dancers4 points
Variety Dance Children Group Open Class 1 place9 dancers6 points

Tournaments: Международный танцевальный фестиваль `Dance of Europe 2016`
Place:Минск, Беларусь
Date of championship:13.11.2016 - 13.11.2016


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Children Группа Open Class 1 place5 dancers2 points
Эстрадный танец Children Группа Open Class 1 place13 dancers3 points

Лишик Ксения

Club: ORIGAMI Dance Company
Coach: Paulava Katsiaryna

Tournaments: `Samson` Performing Arts Contest 2018
Place:SPB, Russia
Date of championship:08.03.2018 - 11.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Small Group Grand Prix 1 place5 dancers4 points

Tournaments: Dance of Europe 2018
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:31.03.2018 - 31.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Small Group Open Class 2 place6 dancers4 points
Show Dance Junior Formation Open Class 1 place9 dancers6 points

Tournaments: Международный танцевальный фестиваль `Dance of Europe 2016`
Place:Минск, Беларусь
Date of championship:13.11.2016 - 13.11.2016


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Children Группа Open Class 1 place5 dancers2 points

Лысенко Дана

Club: ORIGAMI Dance Company
Coach: Paulava Katsiaryna

Tournaments: `Samson` Performing Arts Contest 2018
Place:SPB, Russia
Date of championship:08.03.2018 - 11.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Small Group Grand Prix 1 place5 dancers4 points
Modern Choreography Junior Solo Grand Prix 3 place12 dancers4 points

Tournaments: Dance of Europe 2018
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:31.03.2018 - 31.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Small Group Open Class 2 place6 dancers4 points
Show Dance Junior Formation Open Class 1 place9 dancers6 points

Хурсевич Маргарита

Club: ORIGAMI Dance Company
Coach: Paulava Katsiaryna

Tournaments: `Samson` Performing Arts Contest 2018
Place:SPB, Russia
Date of championship:08.03.2018 - 11.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Solo Grand Prix 1 place8 dancers6 points
Show Dance Junior Duo Grand Prix 1 place3 dancers2 points
Show Dance Junior Small Group Grand Prix 1 place5 dancers4 points
Modern Choreography Junior Solo Grand Prix 1 place12 dancers8 points
Modern Choreography Junior Duo Grand Prix 1 place2 dancers2 points

Tournaments: Dance of Europe 2018
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:31.03.2018 - 31.03.2018


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Junior Small Group Open Class 2 place6 dancers4 points
Show Dance Junior Formation Open Class 1 place9 dancers6 points

Tournaments: European Dance Contest 2017 (Performing Arts)
Place:Minsk, Belarus
Date of championship:02.11.2017 - 05.11.2017


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Modern & Contemporary Children Small Group Open Class 1 place3 dancers2 points
Modern & Contemporary Children Formation Open Class 1 place2 dancers2 points
Dance Show Children Formation Open Class 1 place4 dancers4 points
Variety Dance Children Group Open Class 1 place9 dancers6 points

Tournaments: Международный танцевальный фестиваль `Dance of Europe 2016`
Place:Минск, Беларусь
Date of championship:13.11.2016 - 13.11.2016


NominationPlaceNumber of dancersScoreJudge
Show Dance Children Группа Open Class 1 place5 dancers2 points
Эстрадный танец Children Группа Open Class 1 place13 dancers3 points

Belarussian Scruteneer Team. © Black Fox Art Imports. 2000-2014